Forrygende opbakning til 10-års kamp for Gråkjær Arena


06.02.2021 | Af Louise Boo

TTH Holstebro har på en uge opnået målsætningen om 5000 solgte fiktive 10-kroners-billetter til 10-års kampen for Gråkjær Arena den 13. februar.

Nu går klubben efter 10.000 solgte billetter – og virksomheden Gråkjær er klar på mere ”double op”.  

Jo flere billetter der bliver solgt – jo større økonomisk bonus opnår klubben.

Sådan var mottoet, da klubben for en uge siden startede salget af fiktive billetter til klubbens 10-års kamp for Gråkjær Arena, hvor Bramming og co. lørdag den 13. februar møder Bjerringbro-Silkeborg.

Og dette motto er blevet hørt. Klubben har oplevet en meget flot opbakning fra både fans, tilskuere, frivillige og sponsorer. Dermed kan klubben i en svær tid se frem til en flot økonomisk bonus – fra både billetsalg og ikke mindst fra klubbens sponsor, Gråkjær, som har været navnesponsor for Gråkjær Arena gennem alle 10 år. Om det skyldes den fremsatte bonus fra Gråkjær, som ”doubler op” på solgte billetter, vides ikke, men sikkert er, at opbakning har været stor. Salget af billetter har rundet de 5000 stk.

Gråkjær er klar med endnu større bonus

Hos Gråkjær glæder de sig til en festlig fejring af en af Danmarks bedste håndboldarenaer. Og opbakningen fra Gråkjær er stadig stor.

- Det glæder mig meget, at der er opbakning til TTH Holstebros fejring af Gråkjær Arena. Det vil være fantastisk for klubben, hvis de kan nå 10.000 solgte billetter. Så vil klubben få en ekstra god håndboldfest og ekstra bonus til denne 10-års kamp, siger John Gråkjær.

Kampen vises på TV2 kl. 16.10, og dermed kan alle følge kampen og 10-års festen ”sammen – foran skærmen”.

Sådan deltager du i 10-kroners kampen for Gråkjær Arena:

Køb fiktiv billet via Mobilepay nr. 885251 – pris pr. billet kr. 10.

  • Du kan købe så mange billetter du vil. Gråkjær doubler op for hver billet, du køber
  • Virksomheder kan købe billetter og modtager kvittering. Kontakt Jan Facius på jan@tthholstebro.dk
  • Blandt alle deltagerne trækkes der lod om 10 stk. signerede ”10-års fantrøjer”

 

Del på facebook