Søren Hansen: Jeg glæder mig til at opleve Gråkjær Arena igen


06.09.2020 | Af Louise Boo

Når TTH Holstebro på onsdag møder Mors-Thy Håndbold på hjemmebane, er der tale om sæsondebut for Søren Hansen og co. i Gråkjær Arena.

Efter en flot sæsonstart med pokalsejr i Lemvig og ligasejr i Esbjerg, glæder klubbens nye cheftræner, Søren Hansen, sig til at genopleve Gråkjær Arena i afgørende kampe.

- Det er altid en god oplevelse at spille i Gråkjær Arena, hvor klubben har en stærk hjemmebane. Gennem mange år har jeg haft masser af dejlige oplevelser i Arenaen, og jeg glæder mig nu til, sammen med holdet, at skulle skabe nye, gode fællesoplevelser med klubbens tilskuere og sponsorer, siger Søren Hansen.

Han påpeger, at publikum altid har høje forventninger og hver gang vil se et TTH-hold gå efter en sejr, uanset hvem modstanderen er. For Søren Hansen bliver publikum den vigtige 8.mand, når der sammen skal jagtes nye triumfer i Gråkjær Arena.

TTH Holstebro spiller mod Mors-Thy onsdag kl. 19.

Personlig sponsor for Søren Hansen er ID Identity.

Del på facebook