Tak for opbakningen til TTH Bowling Match


15.03.2019 | Af Morten Toft - Fotos: Nanna Gantriis Mortensen

Torsdag aften afholdte TTH Holstebro den årlige TTH Bowling Match, hvor mange af klubbens sponsorer var mødt talstærkt op ved Bowl`n`Fun i Holstebro. I alt ca. 140 bowlere fordelt over 27 sponsorhold stod klar til at dyste om hvem der er klubbens bedste bowling hold.

De 27 hold havde hver især fået en TTH-spiller tilknyttet, hvilket betød at hvert hold havde i alt fem deltagere der skulle skabe den højeste 1. runde score. Ud af de mange hold var Westpack A/S den suverænt stærkeste med en score på 700 point (140 i snit). På anden pladsen kom PwC efterfulgt af ID Identity på en tredje plads. - Stort tillykke til holdene med de flotte placeringer!

Udover bowling-dysten var der flere som fik en præmie eller en købt auktion med hjem.

I TTH Holstebro takker vi for opbakningen til TTH Bowling Match, og vi håber at se jer igen næste år. 

Se billeder af alle holdene og vinderne HER

Del på facebook